Rada Samorządu Wychowanków VIII Ogrodu Jordanowskiego działa od października 2016r. Jest to grupa pomysłowych, kreatywnych, młodych ludzi, którzy lubią się angażować w to, co robią i chcą robić jak najwięcej szalonych, pozytywnych rzeczy. To aktywni przedstawiciele wszystkich wychowanków Ogrodu Jordanowskiego, którzy chętnie włączają się w proponowane aktywności, pomagają w organizacji różnych przedsięwzięć. Z ich inicjatywy organizowanych jest wiele imprez i działań.

W roku szkolnym 2016/2017 :

1) Zimowa Nocka Filmowa

2) Celebrycka akcja BOSO (Biuro Ochrony Sławnych Osobistości) – nocowanie połączone z kursem pierwszej pomocy oraz grą terenową

3) koncerty muzyczne:

- koncertowanie podczas Jarmarku Świątecznego,

- występ w ramach akcji Artystyczny Targówek

- reprezentacja VIII Ogrodu Jordanowskiego podczas Giełdy Warszawskich Placówek Edukacyjnych

- występ ekipy w klubie muzycznym Pogłos

4) wolontariat w trakcie programu Lato w mieście

W roku szkolnym 2017/2018:

1) Na Ratunek Elfom z Fabryki Świętego Mikołaja – nocne śpiewanki i zabawy integracyjne połączone z grą terenową

2) Wsparcie organizacji imprezy andrzejkowej dla dzieci