17 września 2018 r. o godz. 17:30  w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, ul. Kondratowicza 20

wykład poprowadzi: WALDEMAR MIKSA

Założenia Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności “Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future” zostały sformułowane i opublikowane w roku 2013, ale sama idea dojrzewała od roku 1999. Zrodziła się dzięki wieloletniej współpracy brytyjskiej lingwistyki Claire Selby i Waldemara Miksy - producenta i wydawcy.

Głównym celem Programu jest propagowanie wiedzy o dwujęzyczności i korzyściach, jakie z niej płyną dla dzieci, ich rodzin i placówek edukacyjnych, ale też w szerszej skali dla samorządów, struktur oświatowych czy wręcz całych społeczeństw. Program przedstawia także kompleksowe rozwiązanie w zakresie powszechnej dwujęzyczności z językiem angielskim. W czasie swojej prezentacji twórcy przedstawią zarówno historyczne korzenie Programu, jak i wizję wspólnej, dwujęzycznej przyszłości z językiem angielskim oraz najszybszą i najskuteczniejszą metodę, aby ją wcielić w życie. Istotną rolę w tej prezentacji odegrają dobre praktyki, a szczególnie wieloletnia współpraca z przedszkolami na Targówku.

informacje ze strony Urzędu