Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, już po raz dziewiąty zaprasza wszystkich, którzy chcieliby pochwalić się swoją kulinarną pasją i umiejętnościami do udziału w konkursie "Tu zaczyna się Warszawa, tutaj dziecko zdrowo jada". Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Z polskich sadów i pól na polski stół”.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości są świętem całej polskiej wspólnoty.
To niezwykły rok, podczas którego powinniśmy łączyć się w zarówno w państwowych jaki i lokalnych uroczystościach i wydarzeniach patriotycznych. Myślą przewodnią konkursu jest podkreślenie roli kuchni w kulturze narodowej oraz propagowanie wiedzy o historii kuchni polskiej.

W tradycji polskiej ważną rolę odgrywa biesiadowanie przy wspólnym stole, przy którym na przestrzeni mijających lat podejmowano wiele ważnych decyzji. Gusta kulinarne Polaków zmieniają się, ale w recepturach niezmiennie obecne są ziemniaki, grzyby, zboża, mięsa, jabłka, gruszki, śliwki, jarmuż, kapusta, i wiele innych.

Tradycyjna polska kuchnia jest obfita, często tłusta, bogata w potrawy mączne, smażone, czyli niezbyt zdrowa. Jednakże wiedza o prawidłowym żywieniu jest coraz bardziej powszechna i chętnie wykorzystywana w planowaniu jadłospisów, co powoduje, że nasze potrawy stają się lżejsze i zdrowsze.

Konkurs polega na przygotowaniu potrawy, która nawiązuje do tradycji kulinarnych ziem polskich z wykorzystaniem składników z polskich sadów i pól.

Przedsięwzięcie jest jedną z wielu inicjatyw dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, która ma na celu promowanie idei dobrego odżywiania. Posiadamy znaczne osiągnięcia w propagowaniu zdrowego żywienia dzieci. Organizujemy imprezy
z okazji „Warszawskiego Dnia Dobrego Jedzenia”, prowadziliśmy działania w ramach akcji „Sklepik szkolny od śmieciowej żywności wolny”, włączaliśmy tematykę żywieniową do „Wszechnicy Edukacyjnej Targówka” oraz innych konferencji.

Zachęcamy do podjęcia wyzwania. Jednocześnie przypominamy, że wszystkie przepisy zostaną umieszczone w wydanej drukiem publikacji będącej podsumowaniem konkursu.

Postanowienia ogólne

• Celem konkursu jest wymiana doświadczeń kulinarnych mieszkańców Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
  • Adresatami konkursu są dwie grupy:
  • amatorska - dzieci, młodzież;
  • zawodowa – pracownicy obsługujący szkolne i przedszkolne stołówki.
  • Konkurs trwa od 3 września 2018r. do 29 września 2018r.
  • Organizatorem konkursu jest: Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
    i VIII Ogród Jordanowski, Warszawa, ul. Suwalska 13

Przebieg Konkursu

• Aby wziąć udział w konkursie należy w terminie do 29 września 2018r. przekazać przepis organizatorowi w formie elektronicznej wykorzystując FORMULARZ INTERNETOWY wraz ze zdjęciem potrawy (ewentualnie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
  • NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE PRZEPISY NAPISANE ODRĘCZNIE!!!
  • WYMOGI DOTYCZĄCE ZDJĘĆ Zdjęcie potrawy powinno być w dobrej jakości, ostre, wykonane w jasnym oświetleniu i ułożone w poziomie. Naczynie z potrawą powinno być umieszczone na jasnym, jednolitym tle.
  • Każdy uczestnik może zgłosić nie więcej niż dwa przepisy.
  • Do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie projekty autorstwa uczestnika, które nie naruszają praw autorskich osób trzecich, nigdzie uprzednio niepublikowane.

Rozstrzygnięcie konkursu

• Wszystkie nadesłane przepisy zostaną poddane ocenie przez jury, w skład którego wejdą: specjalista z zakresu żywienia, przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy oraz dyrektor VIII Ogrodu Jordanowskiego.
  • Fundatorem nagród jest Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
  • Autorzy trzech najlepszych przepisów zostaną uhonorowani dyplomami
    i nagrodami rzeczowymi.
  • Wszystkie nadesłane przepisy zostaną umieszczone w wydanej drukiem publikacji będącej podsumowaniem konkursu.
  • Konkurs zostanie podsumowany w formie spotkania z udziałem władz dzielnicy,
    na które zostaną zaproszeni autorzy najlepszych przepisów.

Postanowienia końcowe

• Organizatorzy Konkursu zastrzegają sobie prawo do modyfikowania zapisów niniejszego regulaminu, z zastrzeżeniem, że nie będą one naruszać praw nabytych uczestników Konkursu (o zmianach regulaminu będą informowani Ci, którzy przystąpią do konkursu).
  • Organizatorzy Konkursu zastrzegają sobie prawo do:
  • publikacji zgłoszonych przepisów konkursowych, niezależnie od oceny Komisji Konkursowej;
  • odwołania Konkursu bez podania przyczyny, jak również do unieważnienia jego wyników w przypadku naruszenia podstawowych zasad niniejszego regulaminu oraz w innych uzasadnionych przypadkach.
  • Interpretacja zapisów regulaminu należy do Organizatorów Konkursu.
  • Regulamin niniejszego konkursu jest dostępny na stronach internetowych: targowek.waw.pl, www.oj8.edu.pl
  • Wszelkich informacji w sprawie konkursu "Tu zaczyna się Warszawa, tutaj dziecko zdrowo jada” udzielają:
  • Katarzyna Patrzyczna e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 22 8113981