O Ogrodzie usłyszał Świat! Dr Henryk Jordan byłby z nas dumny!
Dzięki rekomendacji Biura Edukacji w VIII Ogrodzie Jordanowskim odbyły się warsztaty - interwencja graficzna w przestrzeni publicznej.
Celem warsztatów było zaproponowanie społecznie pożytecznych rozwiązań graficznych dla wskazanej przestrzeni publicznej.
W dniach 21–25 maja wykładowczynie z Werony: Laura Federici BEAUTIFALL Fall/Winter 2016 - Upload Your Talent - Vogue i Ketty di Tardo Di Tardo Ketty oraz dr Ewa Satalecka wraz ze studentami studiów anglojęzycznych: komunikacja multimedialna na Wydziale sztuki nowych mediów Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, przeprowadzili rekonesans oraz zaproponowali szereg ciekawych i inspirujących rozwiązań dotyczących kampanii wizerunkowej Ogrodu.
Mamy nadzieję, że wkrótce wizja młodych projektantów zostanie zrealizowana na terenie naszej placówki.

Fotograficzny Obraz Twórczej Obserwacji Wisły - FOTO to przedsięwzięcie zrealizowane w VIII Ogrodzie Jordanowskim od 16/09/2017 do 15/12/2017 w ramach nowego projektu Biura Edukacji – "PEgaz - Pozaszkolna Edukacja w Warszawie", który zakłada organizację działań realizowanych przez placówki wychowania pozaszkolnego wspierających wszechstronny rozwój młodych warszawiaków.

ŚLADAMI DZIECI

14 kwietnia rozpoczęliśmy nowy projekt finansowany przez Fundusz Animacji Kultury Rewitalizacja, koordynowany przez BEMOWSKIE CENTRUM KULTURY
W przestrzeni publicznej całej Europy toczy się dyskusja dotycząca stanowisk różnych społeczeństw, wobec losu uchodźców i nielegalnych imigrantów. Dyskusja ta zbyt często budzi konflikty i przybiera charakter politycznych targów. Naszym zdaniem, ważniejsze jest nawiązanie relacji i otwarcie się nawzajem na swoje potrzeby, poprzez działania artystyczne, szczególnie w lokalnym środowisku gdzie oba światy realnie się ze sobą ścierają.

Chcielibyśmy przełamać stereotyp niebezpiecznego i zagrażającego uchodźcy, poprzez wspólne działania dzieci z Ośrodków dla cudzoziemców oraz dzieci z VIII Ogrodu Jordanowskiego w Warszawie. Wykorzystując język teatru postaramy się sprawdzić czy rzeczywiście świat dzieci z różnych stron i z różnymi doświadczeniami tak bardzo się różni.

Do zrealizowania tego planu wykorzystamy metodę “Teatru Playback” ale opracowaliśmy nową, ciekawą i specjalnie dla tego projektu obmyśloną formę spektaklu.

Działania w Projekcie będą się odbywały etapami: warsztaty dla instruktorów pracujących z dziećmi, warsztaty dla dzieci, spektakle Teatru „Ole”

Szukajcie nas w Warszawie, Gdańsku, Elblągu, Łodzi, Płocku, Krakowie … rozpoczynamy nasz sezon z nowymi aktorami i pomysłami.

Zdjęcie użytkownika Pierwszy Polski Teatr Playback OLE.

Fotograficzny Obraz Twórczej Obserwacji

foto www