ufo

 

muzyczniodkrywcy ŚRODA

glob1 rekrutacja elektroniczna

mwProwadząca: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ewa2020 Prowadząca: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. kasia patrzyczna Prowadząca: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     

Muzyczni Odkrywcy to zajęcia muzyczno-ruchowe podczas których na uczestników czeka dużo twórczej zabawy, ruchu i kontaktu z muzyką. Podczas zajęć będziemy wspólnie tańczyć, śpiewać, grać na prostych instrumentach, improwizować i rozwijać wrazliwość na rózne rodzaje muzyki.

akademiasztuki CZWARTEK

glob1 rekrutacja elektroniczna

 magda kwiatkowska Prowadząca: Magdalena KwiatkowskamwProwadząca: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Celem zajęć jest zapoznanie naszych podopiecznych z różnymi technikami i środkami plastycznymi oraz stwarzanie im odpowiednich warunków do rozwoju ich aktywności twórczej. Zajęcia opierają się na naturalnej ciekawości dzieci i eksperymentowaniu z różnymi materiałami plastycznymi. Ich program zakłada dostarczanie uczestnikom wiedzy na temat zasad komponowania prac plastycznych, możliwości wyrazu niektórych środków, ale umożliwia też indywidualny i spontaniczny proces tworzenia.

ekoogrod CZWARTEK

glob1 rekrutacja elektroniczna

gosia2019 Prowadząca: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. justyna2019 Prowadząca: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

ekoOGRÓD to warsztaty mające za zadanie przybliżyć najmłodszym pokoleniom jak szalenie ważna w życiu pełni świadomość o wykorzystaniu niektórych wtórnych materiałów. Ponadto zajęcia te obejmować będą podstawy botaniki. Nic tak nie kształtuje postaw proekologicznych jak kontakt z naturą, dlatego planujemy pokazać podopiecznym jak wygląda proces wzrostu kwiatów od nasionka po dojrzałą roślinę. Dzieci mają okazję zapoznać się z rodzajami roślin leczniczych oraz warzyw. Zaobserwować przemiany jakie następują z tygodnia na tydzień oraz wpływy warunków atmosferycznych oraz gleby na rośliny, które będziemy wspólnie nasadzać i pielęgnować.

 interjordanek WTOREK

glob1 rekrutacja elektroniczna

rafal Prowadzący: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. magda kwiatkowska Prowadząca: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Myślą przewodnia naszych zajęć jest promocja i upowszechnienie postaw sportowych, społecznych i zdrowotnych najmłodszych dzieci przez poprawę ich sprawności fizycznej i stanu zdrowia. Celem dodatkowym jest także wspieranie procesu edukacji i wychowania najmłodszego pokolenia a także integracja z rówieśnikami naszych młodych adeptów sportu. Celem nadrzędnym jest zapewnieniu każdemu maluchowi dobrej zabawy przy jednoczesnej dbałości o jego bezpieczeństwo.

kulinarnepodroze PONIEDZIAŁEK

glob1 rekrutacja elektroniczna

rafal Prowadzący: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. magda kwiatkowska Prowadząca: Magdalena Kwiatkowskaewa2020 Prowadząca: Ewa Sidorgosia2019 Prowadząca: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zajęcia mają na celu propagowanie zasad zdrowego żywienia oraz czerpanie radości ze wspólnego przygotowywania potraw. W trakcie praktycznych warsztatów będziemy udawać się w pełną niespodzianek podróż kulinarną, podczas której będziemy mieli okazję poznać smaki świata. Dzieci poznają sekrety kuchni oraz zasady dobrych obyczajów przy stole. Kulinarne podróże będą dla dzieci dobrą zabawą oraz wielką kulinarną przygodą , której efektem będą właściwe nawyki żywieniowe.

ogrodnasportowo PIĄTEK

glob1 rekrutacja elektroniczna

rafal Prowadzący: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. magda kwiatkowska Prowadząca: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zajęcia ogólnorozwojowe, podczas których propagować będziemy postawy sportowe, poprzez aktywny udział we wspólnych zabawach. Doskonalić będziemy takie cechy jak szybkość, zręczność oraz równowaga u najmłodszych. Ważnym będzie uświadomienie podopiecznym jak ważna jest postawa "fair play" wobec innych oraz to jak wiele można osiągnąć, współpracując i kooperując.

zakodowanyogrod WTOREK

 glob1 rekrutacja elektroniczna

justyna2019 Prowadząca: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. gosia2019 Prowadząca: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kodowanie to zajęcia wspierające wszechstronny rozwój, na których dzieci nauczą się dostrzegania zależności i reguł w świecie oraz zrozumieją, że te same cele można osiągnąć różnymi drogami. Na zajęciach będziemy rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, uczyć precyzyjnego i logicznego myślenia. Na zajęciach będziemy wykorzystywać nowoczesne technologie w oparciu o programy "Kodowanie na dywanie", "Kodowanie z Minecraft", "Scratch Junior", "Godzina kodowania".

zgranyogrod ŚRODA

 glob1 rekrutacja elektroniczna

gosia2019 Prowadząca: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.rafal Prowadzący: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Te zajęcia to możliwość poznania wielu gier zarówno planszowych jak i komputerowych, które są nie tylko wspaniałą formą rozrywki ale także wspomagają rozwój intelektualny, integrują grupy rówieśnicze i uczą tworzyć oraz zacieśniać więzy międzyludzkie. Uczą kontroli zachowania i emocji. Różnego rodzaju gry czy to planszowe czy komputerowe to nie raz złożone, pełne intryg i podstępów gry, w których do zwycięstwa prowadzi co najmniej kilka dróg a każda rozgrywka jest inna. Strategia, która była dobra wczoraj, wcale nie musi sprawdzić się dziś czy jutro.

rodzinnegrupyzabawowe ŚRODA

mwProwadząca: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rodzinne grupy zabawowe to rozwijające zajęcia dla małych dzieci wraz z opiekunami. To miejsce do zabawy, rozwoju, nawiązywania pierwszych kontaktów społecznych, adaptacji do przyszłej przygody w żłobku lub przedszkolu a także miejsce, w który opiekunowie znajdą wsparcie i miejsce do wymiany doświadczeń.

Program zajęć to autorskie połączenie wielu metod pracy i wspierania rozwoju małych dzieci i ich rodzin. Proponowane aktywności bazują na naturalnej potrzebie zabawy, wielozmysłowego poznawania świata, odkrywania i doświadczaniu. Całoroczny program zajęć opiera się na potrzebach rozwojowych małych dzieci i wspiera ich kluczowe umiejętności. Dzieci angażowane są w dopasowane do ich wieku zabawy a rodzice oraz opiekunowie zyskują wsparcie oraz wiedzę dotyczącą rozwoju małego dziecka.

Czas na wspólne drugie śniadanie to bardzo ważna część zajęć, w której dzieci wraz z rodzicami po aktywnej zabawie znajdują czas na wspólne rozmowy, jedzenie i odpoczynek. Prosimy o zapewnienie dzieciom przekąsek i picia we własnym zakresie.

Program zajęć bazuje na aktywnościach dla dzieci i opiekunów – prosimy o aktywny udział dorosłych.

W programie zajęć przewidziane są też brudzące aktywności sensoryczne – prosimy o zabieranie ubrań na zmianę oraz butów/skarpetek na zmianę dla dzieci jak i dorosłych.

swietlica rekrutacja poprzez formularz - we wrześniu 2021 r.

glob1 rekrutacja poprzez formularz - we wrześniu 2021 r.

Program zajęć świetlicowych został opracowany uwzględniając podstawowe prawa dziecka, które akcentował Janusz Korczak. Jako zasadnicze należy wymienić prawo do:
1. szacunku, miłości, sprawiedliwości;
2. niewiedzy, niepowodzeń i łez;
3. własności, tajemnicy;
4. radości, zabawy, pracy;
5. rozwoju, zabawy, dnia dzisiejszego.
Cele zajęć:
1. Respektowanie norm i zasad.
2. Integrowanie grupy w zabawach wspomagających współdziałanie.
3. Obserwacja i poznanie dziecka różnych sytuacjach wychowawczych.
4. Kształtowanie pozytywnych postaw wobec bezpieczeństwa i zdrowia.
5. Wyzwalanie pozytywnych emocji takich jak radość, zadowolenie, poczucie bezpieczeństwa.
6. Zwiększanie poczucie własnej wartości.
7. Postawy wyrażające szacunek dla kolegów i koleżanek i innych osób.
8. Rozwijanie koncentracji uwagi.
9. Rozwijanie twórczego myślenia, wyobraźni i fantazji.
10. Doskonalenie sprawności manualnych.
11. Kształtowanie umiejętności rozwiązywania sytuacji problemowych.
12. Poczucie swojej tożsamości narodowej.
Treści programowe:
1. Funkcjonowanie wychowanka w swoim najbliższym środowisku
2. Prawa obowiązki dziecka - Karta Praw Dziecka, prawa Janusza Korczaka
3. Otwartość i szczerość w kontaktach z rówieśnikami.
4. Asertywność i empatia w relacjach z innymi uczestnikami zajęć.
5. Normy postępowania akceptowane społecznie: dobro, prawda, uczciwość
6. Uczenie poszanowania własności społecznej i osobistej.
7. Rozwijanie koleżeństwa, wzajemnej pomocy i życzliwości podczas nauki i zabawy.
8. Rola obchodzenia świąt okolicznościowych w rodzinie
9. Uwrażliwienie na problemy ludzi samotnych, bezdomnych, chorych.
10. Pomoc uczniom w odrabianiu zadań