AKADEMIA AKTYWNOŚCIAkademia aktywności to zajęcia pozwalające na poszukiwanie przez wychowanków sportowo-rekreacyjnego stylu życia. Dzieci uczestniczące w zajęciach będą mogły poznać różne dyscypliny sportu i rekreacji, gry i zabawy ruchowe. Aktywności będą związane z porami roku: jesienią - wyprawy piesze, biegi przełajowe zimą - jazda na łyżwach, basen, gry i zabawy ruchowe na śniegu wiosną - lato jazda na rowerze, nordic walking, gimnastyka, gry zespołowe, biegi przełajowe Celem tych zajęć będzie znalezienie odpowiedniej dyscypliny lub formy rekreacji dla wychowanków i zachęcenie ich do spędzania aktywnego trybu życia bez względu na pogodę czy porę roku. Upowszechniane podczas aktywności będą również postawy fair-play, zdrowego współzawodnictwa oraz innych ważnych postaw społecznych.

Grupa wiekowa: 5-12 lat

Prowadząca: Marta Vajda

marta


DIYDo It Yourself - określenie idei związanej z samodzielnym, niekomercyjnym wykonywaniem zwykle na własne potrzeby różnych prac bez pomocy profesjonalistów. Podczas zajęć będziemy kleić, wycinać, malować, wyplatać.  Zajęcia dedykowane są wszystkim dzieciom lubiącym tworzyć "coś z niczego". Tchniemy życie w bezużyteczne przedmioty. Nauczymy się ciekawych metod ozdabiania, pobudzimy dziecięcą wyobraźnię oraz damy upust kreatywności. Udowodnimy, że z niczego powstanie coś fajnego.

 Grupa wiekowa: 6-12 lat

Prowadzące: Justyna Antoszkiewicz, Ewa Sidor

justyna antoszkiewicz ewa1


FC JORDANEKZajęcia kierowane są do dzieci, które interesują się piłką nożną i chciałyby nauczyć się tej dyscypliny sportu, albo doskonalić umiejętności piłkarskie. Wychowankowie podczas treningów poznają wiele ciekawych technik, które można wykorzystać podczas gry z kolegami lub przygotować się do profesjonalnego treningu w klubie piłkarskim. Zajęcia mogą być ciekawą alternatywą do aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.

 Grupa wiekowa: 6-10 lat

Prowadząca: Marta Vajda

 marta


JORDANEK JUNIORZajęcia przedmiotowe, w trakcie których oprócz wszechstronnej opieki wychowawczej dziecko będzie miało możliwość rozwinięcia swoich zdolności, obserwacji otaczającego go świata, nawiązywania prawidłowych kontaktów interpersonalnych oraz budowania systemu wartości. "Jordanek Junior" to również pierwszy krok dziecka na drodze do edukacji przedszkolnej.

Grupa wiekowa: 3-4 lata

Prowadząca: Eleonora Osińska

 eleonora osińska


 JORDANEK MUSIC BANDZajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 6-16 lat zorganizowane w formie warsztatów. Jordanek Music Band to świetna zabawa, tworzenie tekstów, komponowanie muzyki, nauka gry na gitarach i instrumentach perkusyjnych oraz występy i uczestnictwo w różnych kreatywnych projektach.

 Grupa wiekowa: 6-16 lat

Prowadząca: Małgorzata Ho-Janecka

  malgosia hojanceka

 

 


 MAŁE RĘCESprawność grafomotoryczna to ta umiejętność, która jest zdobywana w długotrwałym procesie. Jest on możliwy dzięki wielu doświadczeniom związanym z szeroko pojętym ruchem ciała. Jednak we współczesnym świecie coraz częściej obserwujemy u dzieci już od najmłodszych lat problemy z czynnościami samoobsługowymi, manualnymi czy te z umiejętnościami posługiwania się prostymi narzędziami. Dlatego w ramach oferty zajęć nasz pomysł jest prosty: uczmy się bawiąc, wykorzystując jednocześnie plastyczność naszego mózgu. Różnorodne ćwiczenia, kreatywne tworzenie ale również propozycje zabaw do wykorzystania nie tylko w pojedynkę. Zajęcia o charakterze warsztatowym dla dzieci w wieku 6 - 8 lat.

Grupa wiekowa: 6-10 lat

Prowadzące: Monika Szymańska, Eleonora Osińska

ms  eleonora osińska

         


master mind Wielu z nas chciałoby, aby wiedza wchodziła do głowy jak najszybciej i przy możliwie najmniejszym wkładzie pracy. Niestety, wlewanie oleju do różnych otworów naszej głowy na niewiele się zdaje.W trakcie proponowanych zajęć dzieci dowiedzą się co robić, aby nauka byłałatwiejsza i przyjemniejsza a przede wszystkim bardziej efektywna. Wyposażenie dzieci w techniki pamięciowe,  daje im możliwość podniesienia skuteczności uczenia
się oraz skrócenia czasu poświęconego na naukę, która jednocześnie staje się przyjemnością. Robienie notatek technikami myślenia wizualnego pomaga pobudzić obie półkule i szybciej przyswoić wiedzę natomiast rozwiązywanie zagadek logicznych i rozgrywki w gry strategiczne uczą myślenia przyczynowo-skutkowego.  Mastermind to zajęcia dla tych, którzy chcą aby ich umysł był bardziej wydajny.

Grupa wiekowa: 6-10 lat

 Prowadzące: Ewa Sidor, Małgorzata Ho-Janecka

malgosia hojanceka ewa1 


 NA SZTALUGACHPlastyka jest dziedziną sztuki odbieraną wizualnie, która spełnia rozmaite funkcje,  m.in. estetyczne, społeczne, dydaktyczne, terapeutyczne, jednak nie stanowią one o jej istocie. emocji. Dzieci podczas zajęć zdobywają umiejętność wyrażania własnych emocji w procesie twórczym, rozwijają też te cechy osobowości, które będą przydatne w życiu społecznym. Stają się uważnymi obserwatorami otaczających zjawisk, widzą więcej szczegółów i barw wokół siebie. Poprawia się znacznie ich sprawność manualna, a przede wszystkim samoocena. Wiemy, że atmosfera akceptacji i poczucie bezpieczeństwa pomagają każdemu dziecku przeżywać naturalną radość tworzenia. To chcemy zaproponować uczestnikom naszych zajęć.

Grupa wiekowa: 6-10 lat

Prowadząca: Monika Szymańska

ms

 

 

 


 zakodowany ogródUmiejętność programowania to jedna z najbardziej poszukiwanych współcześnie kompetencji na rynku pracy. Warto uczyć dzieci kreatywnego a przy tym logicznego myślenia już od najmłodszych lat. Technologie komputerowe odgrywają coraz większe znaczenie w życiu nowoczesnych społeczeństw. Zajęcia z kodowania mają na celu rozwijanie różnego rodzaju kompetencji u dzieci: tworzenie algorytmów, kreowanie wyobrażonej rzeczywistości, umiejętność pracy w zespole. Program ma również upowszechniać wiedzę na temat bezpiecznego, kreatywnego i świadomego korzystania z nowoczesnych technologii oraz kształtować dobre nawyki cyfrowe. Zajęcia dla dzieci w wieku 8-10 lat.

Grupa wiekowa: 8-12 lat

Prowadzące: Małgorzata Ho-Janecka, Justyna Antoszkiewicz

    malgosia hojanceka  justyna antoszkiewicz