covidoj8

​Karta zapisu na zajęcia świetlicowe


 akademia aktywnosci

Akademia aktywności to zajęcia pozwalające na poszukiwanie przez wychowanków sportowo-rekreacyjnego stylu życia. Dzieci uczestniczące w zajęciach będą mogły poznać różne dyscypliny sportu i rekreacji, gry i zabawy ruchowe. Aktywności będą związane z porami roku: jesienią - wyprawy piesze, biegi przełajowe zimą - jazda na łyżwach, basen, gry i zabawy ruchowe na śniegu wiosną - lato jazda na rowerze, nordic walking, gimnastyka, gry zespołowe, biegi przełajowe Celem tych zajęć będzie znalezienie odpowiedniej dyscypliny lub formy rekreacji dla wychowanków i zachęcenie ich do spędzania aktywnego trybu życia bez względu na pogodę czy porę roku. Upowszechniane podczas aktywności będą również postawy fair-play, zdrowego współzawodnictwa oraz innych ważnych postaw społecznych. 

PONIEDZIAŁEK

17.00-17.45 grupa 1 5-6 lat

18.00-18.45 grupa 2 7-8 lat

Prowadzący:

 • Rafał Rybak
 • Anna Gabor

fc jordanek

Zajęcia kierowane są do dzieci, które interesują się piłką nożną i chciałyby nauczyć się tej dyscypliny sportu, albo doskonalić umiejętności piłkarskie. Wychowankowie podczas treningów poznają wiele ciekawych technik, które można wykorzystać podczas gry z kolegami lub przygotować się do profesjonalnego treningu w klubie piłkarskim. Zajęcia mogą być ciekawą alternatywą do aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.

PIĄTEK

17.00-17.45 grupa 1 6-7 lat

18.00-18.45 grupa 2 8-9 lat

Prowadzący:

 • Rafał Rybak
 • Magdalena Kwiatkowska

klub mlodego naukowca

Klub Młodego Naukowca to zajęcia przeznaczone dla uczniów, którzy chcą poszerzyć zakres swojej wiedzy przyrodniczej. Treści naukowe uczestnicy będą zdobywali gównie poprzez obserwacje i eksperymenty. Uczestnicy zajęć będą samodzielne wykonywali proste doświadczenia, opisywali wyniki oraz formułowali wnioski, co pozwoli im na pełne zaangażowanie w procesy badawcze.

PONIEDZIAŁEK

17.00-17.45 grupa 1 7-8 lat

18.00-18.45 grupa 2 9-10 lat

Prowadzące:

 • Małgorzata Ho-Janecka
 • Justyna Antoszkiewicz

 master minf

Wielu z nas chciałoby, aby wiedza wchodziła do głowy jak najszybciej i przy możliwie najmniejszym wkładzie pracy. Niestety, wlewanie oleju do różnych otworów naszej głowy na niewiele się zdaje. W trakcie proponowanych zajęć dzieci dowiedzą się co robić, aby nauka była łatwiejsza i przyjemniejsza a przede wszystkim bardziej efektywna. Wyposażenie dzieci w techniki pamięciowe, daje im możliwość podniesienia skuteczności uczenia się oraz skrócenia czasu poświęconego na naukę, która jednocześnie staje się łatwiejsza. Robienie notatek technikami myślenia wizualnego pomaga pobudzić obie półkule i szybciej przyswoić wiedzę, natomiast rozwiązywanie zagadek logicznych i rozgrywki w gry strategiczne uczą myślenia przyczynowo-skutkowego. Mastermind to zajęcia dla tych, którzy chcą aby ich umysł był bardziej wydajny.

WTOREK

17.00-17.45 grupa 1 10-11 lat

18.00-18.45 grupa 2 12-13 lat

Prowadzące:

 • Katarzyna Patrzyczna
 • Ewa Sidor

muzyczni odkrywcy

Muzykowanie to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Zdaniem psychologów taka aktywność ma bardzo korzystny wpływ na rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny dziecka.
Potencjał zdolności twórczych to jeden z ważniejszych składników inteligencji człowieka. Gdy stworzymy mu odpowiednie warunki do rozwoju poprzez uczestnictwo w muzyce, dziecko będzie potrafiło wykorzystać je potem w innych dziedzinach życia. Taniec, śpiew, granie na prostych instrumentach to tylko część aktywności jakich doświadczą uczestnicy zajęć umuzykalniających.

ŚRODA

17.00-17.45 grupa 1 4-5 lat

18.00-18.45 grupa 2 6-7 lat

Prowadzące:

 • Małgorzata Ho-Janecka
 • Martyna Widawska

pracownia kreatywnosci

Twórczość plastyczna jest jedną z najważniejszych form działalności dziecka. Jego własna twórczość jest źródłem dobrej zabawy, radości, podstawową formą uczenia się oraz zdobywania wiedzy o otaczającej go rzeczywistości. Udział dziecka w zajęciach plastycznych sprzyja aktywizowaniu myślenia, przyczynia się do rozwoju samodzielności i pomysłowości. Prace plastyczne, twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. Rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, możliwość wyładowania emocji to jedne z wielu korzyści obcowania ze sztuką. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru w formacie A4 i kredki, ale tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół.

ŚRODA

17.00-17.45 grupa 1 7-8 lat

18.00-18.45 grupa 2 9-10 lat

Prowadzące:

 • Anna Gabor
 • Magdalena Kwiatkowska

zrob to sam

Zajęcia o charakterze praktycznym mają na celu przygotowanie uczestników do poradzenia sobie w wykonaniu prostych czynności związanych z otoczeniem wokół siebie. Np. chcesz ozdobić swój pokój? - może pomysłem będzie las w słoiku, a może chciałbyś pokucharzyć tylko nie masz odwagi - nauczymy się sprytnych chwytów jak przygotować smaczne dania i przekąski. Te i inne ciekawe porady z życia codziennego wyćwiczymy z Wami w kreatywny sposób.

 WTOREK

17.00-18.45 grupa 1 8-10 lat

Prowadzący:

 • Rafał Rybak
 • Małgorzata Ho-Janecka

covidoj8

W związku z sytuacją epiedmiologiczną, wnioski przyjmowane będą WYŁĄCZNIE elektronicznie w formie skanów dokumentów.

Adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.